Előadások során ez a kérdés rendszeresen fel szokott merülni, így gondoltam mesélek erről röviden, hogyan is alakult így a szakmai pályafutásom.
Nagy nemzetközi ügyvédi irodáknál dolgoztam kezdetben, ahol ingatlanjoggal, munkajoggal, fogyasztóvédelmi joggal és adatvédelmi joggal foglalkoztam főként, majd nagy, több ezer fő munkavállalót számláló nagy cégek jogi osztályán. Az egyik ilyen nagy vállalatnál a jogi osztályról én voltam az a jogász, aki a HR osztály munkáját támogatta a munkavállalókkal kapcsolatos jogi ügyekben, mint munkaszerződések módosítása, felmondások, közös megegyezések, tanulmányi szerződések, és a szülési szabadságról munkába visszatérő anyák ügye.
És az tűnt fel, hogy még egy ilyen nagy, családbarát cégnél, ahol huszon + fő dolgozik a HR osztályon, és mindenre van szabályzat és eljárás, még itt sem tudják, hogy a várandós kismamákkal, illetve a munkába visszatérő anyákkal mi a helyzet, milyen jogok illetik meg őket, hogyan kéne őket kezelni. Ekkor még a családalapítás gondolata nálam nem volt aktuális, így személyesen nem voltam érintett, de megfogott, hogy a várandós kismamák és kisgyerekes anyák milyen kiszolgáltatottak, és senki nem tud nekik tájékoztatást, támogatást adni, így érezve a hívást, elkezdtem magamat ebben a témában képezni.
Aztán én is anya lettem, és megtapasztaltam a másik oldalt: milyen az, amikor várandósan nem tudod, hogy mikor is mondd el a főnöködnek, hogy babát vársz? Hogy aggódsz, hogy mit fog ehhez szólni a munkahelyed? Visszavárnak-e majd? Babázás után lesz-e még munkahelyed, ahova visszatérhetsz dolgozni? Illetve a szülést követő adminisztratív ügyek (CSED-GYED-GYES, adókedvezmények, egyéb juttatások és támogatások, stb.) intézésében az elveszettség és káosz érzése, amikor úgy érzed senki sem mondja el mit is kell tenned, mit hol kell intézned, magadra maradtál.

A szakmai ismereteimen és több tizenéves jogi tapasztalatomon túl, így a személyes megéléseim is szerepet kaptak abban, hogy a hozzám forduló akár várandós, akár gyermekes anyáknak, szülőknek úgy segítek, hogy érezzék, hogy nincsenek egyedül; itt vagyok és megválaszolom a kérdéseiket, hogy tudják mihez van joguk, milyen plusz védelmek és többletjogok illetik meg őket, milyen lehetőségeik vannak és felkészítem őket, hogy a munkáltatóikkal hogyan tárgyaljanak, kicsit mint egy személyi edző.
Na így alakult az én történetem, örülök, hogy itt vagy és tájékozódni szeretnél a jogaidról, lehetőségeidről!